2014 yılında Kepez Belediyesi bünyesinde kurulan Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası,  isminden de anlaşılacağı üzere, çocuk ve gençlerden oluşan Antalya’nın ilk ve tek orkestrasıdır.

Çalıştırıcılığını ve şefliğini Engin BESLEK yapmaktadır. Orkestra üyelerinin yaşları 5 ile 20 arasında değişmektedir.

Toplam 125 öğrenciden oluşan orkestrada yan flüt, viyola, çello, klarnet, gitar, bas gitar, obua, bateri, elektro gitar ve  keman bulunmaktadır.

Her bir konserinde 80 ile 110 arasında öğrenci performans sergilemektedir.

Müzik festivallerinde dev isimlerle sahne alan orkestra, birbirinden farklı olmak üzere çok sayıda ödül almıştır.

TRT’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri çerçevesinde üç yılda altı canlı yayın gerçekleştirmiştir. Bunun dışında iki televizyona da konuk olarak katılmıştır.

Bi’dilim Antalya adlı, kısa belgesel niteliğinde hazırlanan programa konuk olmuş ve tanıtımı yapılmıştır. Halen çekimleri süren uzun metrajlı bir belgesel hazırlanmaktadır.

Yurt içinde, Uluslar arası Antalya Piyano festivalinde üç yılda beş konser sunmuştur.

Üniversitelerin düzenlemiş olduğu Klasik Müzik etkinliklerinde Antalya’mızı ve Belediyemizi en iyi şekilde temsil etmiştir.

Yurt dışından önemli müzik festivallerinden davet, önemli sanatçılardan ve orkestralardan ortak proje teklifleri almaktadır.  Bu projelerin çalışmaları sürmektedir.

Bugüne kadar otuzun üzerinde öğrencisi müzik okullarında okumaya hak kazanmıştır.

Topluluğun repertuarı Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Klasik Batı Müziği ve güncel müziklerden oluşmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne kadar, çeşitli etkinliklerde kırktan fazla konser veren orkestramız,  gelişimini tüm hızıyla sürdürmektedir.

Orkestramız, büyük bir gururla, çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarına dokunabilmek adına ışık olmaya devam edecektir.