Kepez Belediyesi, Türklerin bahar bayramı olarak yüzyıllardır kutladığı Nevruz Bayramı için Dokumapark’ta renkli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Baharın gelişini müjdeleyen ve yüzyıllardır Türk geleneklerinde kutlanan bahar bayramı Nevruz için Dokumapark’ta etkinlik düzenlendi. Organizasyona Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türk Ocakları Antalya Şube Başkanı Abdullah Uysal, Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Başkanı Dr. Cengiz Gadimli ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tütüncü’den ecdat vurgusu

Dokumapark’ın çiçeklerle süslü bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte yüzlerce vatandaş bahar bayramını kutlamak için etkinliğe eşlik etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “ Bu anlamlı günde düzenlemiş olduğumuz bu güzel buluşmada sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Türk’ün bayramını böylesi coşkuyla kutlamak, kendi özümüze dönüş anlamında çok önemli bir özelliği ortaya koyuyor. Kendi medeniyet değerlerimizle buluştukça, aslında ne kadar köklü ve büyük bir millet olduğumuzu, insanlık tarihi kadar eski olduğumuzu göreceğiz. Bu tip etkinliklerin bayram havasında geçmesi bu bakımda da çok önemlidir. Biz Kepez Belediyesi olarak Türk’ün kadim gücünün yaşatılmasında elimizden geleni gösterdik, gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Gittiği her yere güzellik götüren ecdadımızın özelliklerini çok büyük bir heyecanla anlatarak, iyi bir sinerjiyi inşallah açığa çıkaralım. Nevruz yeni bir gün anlamına geliyor. Her Nevruz’da sevgi çiçeklerinin ve yeni fikir çiçeklerinin açmasını temenni ediyorum.” diyerek, tüm Türk dünyasının bayramını kutladı.

Nevruz geleneği demirler dövüldü

Konuşmaların ardından etkinliklerin devam edildiği törende Başkan Tütüncü, diğer başkanlarla ile birlikte bir Nevruz geleneği olarak demir dövdü. Etkinlikler Kepez Belediyesi ikram çeşmelerinden şerbet ikramı, mehteran ve folklor gösterileri, Nevruz ateşi ve çeşitli yarışmalar ile festival havasında devam etti.