Kepez Belediyesi’nin düzenlediği 6 Okul 6 Altın Şahsiyet konulu eğitim projesinde, olimpiyat ve dünya şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu anıldı
 
Kepez Belediyesi’nin Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle başlattığı 6 Okul 6 Altın Şahsiyet başlıklı eğitim projesinde, geçen yıl kaybettiğimiz olimpiyat ve dünya şampiyonu haltercimiz Naim Süleymanoğlu anıldı. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Mobil Ortaokulu, Şehit Atilla Nizam İlkokulu ile Kepez Anadolu Lisesi öğrencileri ortaklaşa gösterileriyle milli haltercimizin hayatından kesitler sundu.
 
Çocukluk hayatı da anlatıldı
 
Henüz 15 yaşındayken Brezilya’daki dünya gençler halter şampiyonasında 52 kiloda 2 altın madalya kazanarak ilk şampiyonluğunu elde etmiş olan mili haltercimiz, 18 Kasım 2017’de beyin kanaması geçirmesi sonucu aramızdan ayrılmıştı. Cep Herkülü lakaplı Süleymanoğlu için düzenlenen etkinlikte, Bulgaristan doğumlu sporcumuzun çocukluktan başlayarak olimpiyat şampiyonu olduğu ana kadar hayatından kesintiler anlatıldı.
 
Şubat’ta şair Karakoç anılacak
 
Geçen ay Barış Manço için yapılan etkinlik, gelecek ay şair- gazeteci Abdurrahim Karakoç için farklı okulların öğrencilerinin sunumuyla hatırlanacak. Ardından Nurettin Topçu, Adile Naşit ve Neşat Ertaş için benzer etkinlikler tekrarlanacak. Türk kültür, sanat ve spor hayatında derin izler bırakmışların çocuklar tarafından öğrenilmesi ve gelecek kuşaklara öğretilmesi amacıyla yapılan 6 Okul 6 Altın Şahsiyet projesi, geçen yıl, yalnızca şairlerimizi kapsayan ‘7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor’ başlığında yapılmıştı.
 
Gençlerimize örnek şahsiyetler
 

Spordan sanata, müziğe ve edebiyata kadar farklı alanlarda milletin gönlünde yer edinmiş kahramanların anılacağı bu tür etkinliklere sıklıkla imza atacaklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Aramızda gönül bağı olan önemli şahsiyetlerimizi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın da tanımalarını ve hatırlamalarını istiyoruz. Gençlerimize örnek olacak 6 altın şahsiyet, bizler için çok değerli manevi kültür varlığımız” dedi.