Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü ile kurulan Kepez Belediyesi Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası başarılarına başarı katmaya devam ediyor. Çalıştırıcılığını ve şefliğini Engin BESLEK’in yaptığı Orkestramız 118 Kişilik kadrosuyla Antalya ve Türkiye’nin aranılan çocuk orkestralarının başında gelmektedir.
Kasım ve Aralık aylarında verdikleri Uluslar arası konserler ile göz kamaştıran orkestramız 16 Kasım Perşembe günü Başbakan Yardımcısı Recep AKDAĞ’ın katılımı ile gerçekleştirilen 61.Pediatri Kongresinde sahne aldılar. Bakanımızdan büyük beğeni kazanan Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestramız 29 Kasım Çarşamba Günü tarihinde ise Uluslararası 18.Uluslararası Antalya piyano festivalinde dünyanın en iyileri arasında ana sahnede bir konser daha verdiler. Devlet senfoni orkestrası şefi ve festivalin sanat yönetmeni Gürer AYKAL ve salonu dolduran seğiricilerden büyük beğeni ve alkış aldı.
Son olarak 3 Aralık Pazar günü Depoo Mall Of Antalya Avm’de düzenlenen 8. TÜRK-RUS kültürleri dostluk festivalinde konser veren çocuklarımız Rus ve Türk Vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.
Engin BESLEK yönetimindeki çocuk ve gençlik orkestramız son üç uluslararası konseri ile dünya müzik otoritelerinden tam not almayı başardı