Kepez Belediyesi’nin, 'Huzur' romanında Antalya’da geçirdiği günleri anlatan Türk Edebiyatı’nın ünlü ismi Ahmet Hamdi Tanpınar’ı, anmak amacıyla düzenlediği edebiyat yarışması için başvurular devam ediyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün edebiyata olan ilgisi ve desteğinin Kepez’e yansıması olan, 4. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması için başvurular devam ediyor. Geleneksel bir hal alan ve ünlü yazara bir vefa örneği olan yarışma için Çocuk ve Şehir teması belirlendi.

Kaleme sarılan gençlere destek 

Prestij projelerle ilçeyi marka bir şehir haline getiren Kepez Belediyesi’nin edebiyatı ve yeni yazarları desteklemek amacıyla sürdürdüğü yarışmanın başvuruları 6 Nisan 2018 tarihine kadar gerçekleştirilecek. Kültür ve sanat çalışmaları ile önemli değerlerin yaşatılmasına rol oynayan Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada yazar olma hayaliyle kaleme sarılan gençler desteklenerek geleceğin yazarlarının önü bir kez daha açılacak.

Dereceye girenlere ödül 

Edebiyatın önemli bir yazarının adıyla düzenlenen yarışma 6 Nisan’da başvuruların son bulmasıyla yarı final ve final yapacak. Yarışmada edebiyata yatkın vatandaşları daha da teşvik etmek amacıyla birinci 5 bin, ikinci 4 bin, üçüncü 3 bin ve dördüncü 2 bin Türk Lirası ile ödüllendirilecek.  Yarışma ile ilgili detaylara Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde bulunan Kepez Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden ulaşılabilecek.