Kepez Belediyesi’nin engelli çocuklara yönelik düzenlediği etkinliğe katılan, 170 çocuk ve aileleri doyasıya eğlendikleri bir gün geçirdi
 
Çocuklara ve gençlere yönelik birçok sosyal ve eğitsel etkinlik düzenleyen Kepez Belediyesi, bu kez engelli çocuklara yönelik eğlenceli bir programa imza attı. Çoğunluğu down semdromlu 170 çocuk ve ailesi, Kepez Macera Ormanı’nda eğlendi, yemek yedi, mini bir konser dinledi.
 
Ata bindiler
 
Kepez Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi 2. Kademe özel etkinliğine otobüslerle okullarından getirilen çocuklar, survivor ve çeşitli oyun alanlarında eğlendi, orman havasında ilk kez ata bindiler. Antalya merkezine tepeden bakan noktalarda da bolca hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 
Sevinçle karşıladılar
 
Etkinlik alanını ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü sevinçle karşılayan özel çocuklar, bol bol fotoğraf çektirdiler. Tütüncü, çocuklara bu etkinlikten memnun kalıp kalmadıklarını sordu. Başkan Tütüncü, konser alanında çocuklar ile birlikte Barış Manço şarkıları da söyledi.
 
Tesisler çocukların hizmetinde
 
Benzer programların bu gibi alanlarda tekrarlanacağını vurgulayan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu tesislerin her zaman çocukların emrinde olacağını söyledi. Çocukların doğayla baş başa farklı bir gün geçirmelerini amaçladıklarını belirten Tütüncü, emeği geçenlere teşekkür etti.