7 Güzel Adamın “Şiirsiz bir toplum düşünülemez. Şiir; insanoğlunun asla kapatılması mümkün olmayan özgürlük penceresidir. İnsanı yerin yedi kat altındaki zindana atsanız da, onun özgürlüğe açılan şiir penceresini kapatamazsınız.” Sözleriyle akıllarda yer eden bilgesi  Erdem BAYAZIT  Özel Envar Anadolu Lisesi tarafından  hazırlanan programla anıldı.

         Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüdai VURAL,  Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Şube Müdürü Erdal ÇELİK ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÖZBAL , Andeva Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet ATAY, Özel Envar Okulları Kurucu Müdür Vekili Mehmet KARAKAYALI, Özel Envar  Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ali SARICA, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.

         Özel  Envar  Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ali SARICA açılış konuşmasında Erdem BAYAZIT’ı tanıtmanın ve anlatmanın kendilerini  çok mutlu ettiğini belirterek ,7 Güzel Adamın Gençlere tanıtılmasına katkıda bulunmanın önemine değindi.

         7 Güzel Adam Proje Koordinatörü Şube Müdürü Mehmet ÖZBAL konuşmasında Aralık ayında Alaeddin ÖZDENÖREN  ile başlayan  7 Güzel Adam Yolculuğunun Bugün Erdem BAYAZIT ile sonlandığını belirtti. Proje sürecinde yaklaşık 3500 öğrencinin programı izlediğini ,programların dvdlerinin okullarımıza iletildiğini  böylelikle tüm  öğrencilerimize ulaştığını söyleyen ÖZBAL, 4 Mayısta yapılacak  olan Final programına tüm konukları davet etti.

         İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüdai VURAL   konuşmasında  Belediyemiz  ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlenen “Kepez’de 7 Lise 7 Güzel Adamı Anlatıyor” Projesi kapsamında bugün  Kültür Merkezimize adını  veren  7 güzel adamın    bilgelerinden,  şair, yazar, araştırmacı  Erdem BAYAZIT’ı anmak için bir araya geldiklerini belirtti.

        

       Sayın VURAL  ayrıca programın  hazırlanmasına katkı veren Kepez Belediye Başkanımız Hakan TÜTÜNCÜ’ye ,7 Güzel Adam Proje Koordinatörü Şube Müdürü Mehmet ÖZBAL’a Özel  Envar  Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ali SARICA’ya  ve görev alan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

          Birbirinden güzel  şiirler ,  sunular şarkılar  ve tiyatral gösterilerin sergilendiği program  emeği geçenlere çiçek takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi